\
 

Kobieta po 50tce?

Autor: Zosia Data: 12 Mar 2015 Kategoria: Życie |

nowa droga zyciaJa – kobieta po pięćdziesiątce – nie czuje się na swój wiek zupełnie. Nie wiem kiedy to życie minęło – choć jak spojrzę w tył – rzeczywiście dużo się wydarzyło i dużo by można było opowiadać.

Dziś właściwie można powiedzieć, że po raz drugi zaczynam od początku. Kiedy miałam dwadzieścia lat – po ślubie – wyjechałam na drugi koniec Polski ze świeżo poślubionym mężem i rozpoczynałam życie od jednej walizki z ciuchami. Wybudowaliśmy dom, po drodze były dzieci, własny interes, zdrowie w miarę dopisywało – aż do pewnego momentu. W tym kiepskim momencie zabrakło najpierw zdrowia, potem płynności finansowej i szczęścia do interesu i wszystko padło. Straciliśmy większość tego, czego dorabialiśmy się przez przeszło dwadzieścia pięć lat… to był ciężki moment – ale udało się – dzięki pomocy przyjaciół – go przetrwać. Po kilku latach od tamtego kryzysu – wiem, że należy cieszyć się nawet drobnymi sukcesami.

Dziś przeprowadzamy się do mojej schorowanej mamy – w panieńskie strony – na wieś. Trzeba będzie tu dużo pracy włożyć – wyremontować cały dom, zająć się gospodarstwem. Żeby nie walczyć samemu z przewożeniem mebli – zleciliśmy to firmie  – http://www.rwtrans.pl. Jutro auto powinno być na miejscu – i przyjdzie czas na rozpakowywanie. Zastanawiam się tylko, skąd wziąć siły na kolejną – nową drogę życia…

Komentowanie wyłączone.

Copyright © 2018 Zosi życie własne